Mohlo by vás zajímat...
Novinka

 

18/10/2018

NOVÉ DOTAČNÍ VÝZVY Z OPŽP NABÍZÍ 5,4 MILIARDY KORUN

Ministerstvo životního prostředí vyhlásilo čtyři dotační výzvy, největší objem z vymezených prostředků, přesně 3 miliardy korun, směřují na zateplování veřejných budov a snižování energetické náročnosti ve městech a obcích.

Dotace na zateplení a energeticky úsporné renovace veřejných objektů (výzva č. 100). Podmínky zůstávají stejné jako v minulé výzvě i nyní může dotace pokrýt až 55 % ze způsobilých výdajů na projekt a v případě instalace nuceného větrání s rekuperací se dotace může vyšplhat až na 70 %.

Dotační výzva je určena majitelům budov sloužícím k veřejným účelům, jako jsou školy, nemocnice či úřady, tedy zejména obcím a městům. Ty mohou žádat o příspěvek na zateplení fasád, výměnu renovaci oken a dveří, rekuperaci, nový úsporný zdroj tepla, solárně-termické kolektory, fotovoltaické systémy a další opatření, díky nimž si sníží energetickou náročnost objektu, a následně uspoří výdaje za jeho provoz. Nemusí to ale být výhradně projekty na kompletní rekonstrukci, dotaci lze získat i na částečné renovace, výše podpory se potom odvíjí od výše dosažených energetických úspor.

Žadatelé vedle dotace mohou zároveň požádat o zvýhodněnou půjčku od Státního fondu životního prostředí ČR, "Půjčka je po dobu realizace projektu bezúročná, bez dalších poplatků a navíc s fixní úrokovou sazbou 0,45 % p. a. umožní tak žadatelům pokrýt nedotovanou část způsobilých nákladů na projekt a část vlastních zdrojů."

Příjem žádostí od 1. března 2018 do 31. ledna 2019, o půjčku je možné žádat kdykoliv až do doby zahájení realizace projektu!

KontaktKontakt


divize Weber, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s.
Radiová 3, 102 00 Praha 10 - Štěrboholy

  Otevírací doba:
Pondělí až pátek: od 7:30 do 17:00 hodin